Pimaş açma teli

Pimaş açma teli ne işe yarar? Kanal, pimaş, logar açıcı tel tıkanmış lavabo, banyo, tuvalet, küvet kanalını açma, temizleme amaçlı kullanılmaktadır. Elektrikli değil mekanik bir aksamdır. Kanal açma spiralleri olarak da adlandırılabilir ve farklı uzunlukta türleri vardır. Son derece ucuz olmasına rağmen kesin sonuç vermemektedir. Lavabo açma teli tıkalı kanalı, gideri açar mı?

pimaş açan teller

Tıkanmış, çalışmayan lavabonun kanalını açma amaçlı bu birimin kullanılmasında seramik tezgahın altındaki hattan gidere giriş yapılır. Yay ile ileri, geri hareketler ile soba temizler gibi ve tesisatta ufak, tefek bir çatlak var mı ve orayı kopartıyorum mu diye düşünmeden hareket eden servisler vardır. Bir süre sonra sızıntı komşunuza ulaştığınızda yanlış yaptığınızı anlarsınız. Peki, doğrusu nedir? Doğrusu elektrikli çelik pimaş açıcı tel (yay) kullanılmasıdır. Gider boru açma spirali üst üste katlanmış çelik yay halkaları ile kullanılır ve cihazımızda üretilecek güç ile atıkların içerisindeki o toplu, bir arada durma halini parçalamaktayız. Gider kanalı 100’lük olduğunu düşünürsek, cihazımızdaki yay sistem 20’lik alan kaplamaktadır. Yani giderin her yerine hasar verecek şekilde işlemler olmaz. Atık kümesine geldikten sonra cihaz çalıştırılır ve ufalanıncaya kadar devam eder. Daha derinlere ilerlemesi anlamında takılmış olan yaya eklemeler yaparak onlarca metre derine ulaşabiliriz. Atıklar biraz ilerletilip, orada kalmaz. Lavabo gider borusu açma spirali halkası olarak yazdık fakat, her türlü gider kanalında uygulanabilir ve garantili sonuç vermektedir. Gider açma işlemlerinde kamera kullanan servisler olarak kanaldan videolu, fotoğraflı görüntüler alarak işlemin başı veya sonunda kendimizi test edebiliriz. Tıkanmanın tamamen geçtiğine dair verilere, gözlemlere ulaşıncaya kadar çalışmalar devam eder.

Pimaş açma teli kullanarak gider su tesisatını cihazla açan firmayız. Cihazımızda uygulanan metotlardan bir tanesi de giderde sıkışan cisimleri geri çıkartma özelliğidir. Örneğin “Klozeti ıslak mendil, peçete, tuvalet kağıdı tıkarsa nasıl açılır?” şeklinde bir soruya yanıt verelim. Bazı cisimleri geri çıkartmak için açıcı değil, yakalama aralıklarına sahip yay sistem takarız. Klozeti hiç oynatmaz ve o hattın içerisine yayı takıp kamera ile görüntü alınan bölgeye ulaştırırız. Yay halkaları arasında bu cisimler hatta farklı yabancı maddeler de sıkışır ve yayı geri çıkartırız. Bu gibi spesifik sorunlar için her zaman bizden destek alabilirsiniz. Garantili klozet tıkanıklığı nasıl açılır veya özel, son teknoloji cihazlar ile gider açan firmalar olarak bir telefon araması ve servis kaydı kadar sizlere yakınız.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55