Pimaş tıkanıklığı açan firmalar

Pimaş tıkanıklığı açan firmalar başında İstanbul Çözüm Tesisat gelmektedir aynı gün içinde robot ve kamera sistemleri ile servis veriyoruz.. Pimaş açma telefon numarası 0551 231 83 55 tıkanan tuvalet, lavabo ve ana gider borularını kırmadan dökmeden açıyoruz.

Pimaş tıkanıklığı açan firmalar yeni teknolojik cihazlar yani robot denilen basınçlı su kullanımı sağlayan makineler kullanarak lavabo tıkanıklığını gideren profesyonel, işinde kendini ispatlamış güvenilir firmalardır. Pimaş tıkanıkları için kendi yapabileceğiniz basit yöntemler vardır. Bunlar pompalama yapmak, lavaboya sıcak su dökmek, tel ile tortuları temizlemek ve önerilmeyen sıvı veya katı lavabo açıcılar kullanmak. Bu yöntemlerle pimaş tıkanıklığı açılmış gibi görülebilir ama aslında tıkamaya sebep olan maddelerin boru içinde biraz daha ileri gitmesi belki bir kısmının temizlenmesi sağlanmıştır. Yani kesin çözüm elde edilmemiştir. Tıkanıklıktan tamamen kurtulmanın yolu profesyonel tesisat firması çağırmaktır. Tesisat firması bu işlem için gereken modern cihazlar ve uzman ekiplerle sorunu çözecektir.

Pimaş Açan İstanbul Tesisat Firmaları

Pmaş tıkanıklığı yaşanmaması için dikkat edilmesi gereken bazı öneriler vardır. Bunlar:

  • Lavabo içerisine özellikle yağlı yemek artıkları doğrudan dökülmemesi
  • Peçete, bez parçalarının lavaboda kalmamasına dikkat edilmesi
  • Yemek hazırlık aşamasında lavabonun çöp birikimi için kullanılmaması
  • Kullanılmış yağların eriyip gitmesi için sıcak su ile lavaboya dökülmemesi
  • Lavabo süzgeci kullanılması
  • Mümkünse lavabo altında çöğ öğütücü kullanılması

Belirtilen bu önerilere dikkat edildiğinde pimaş tıkanıklığı büyük oranda azalmaktadır. Fakat binanın hatalı döşenen tesisat yapısından kaynaklanan bir durum var ise yapılacak en doğru çözüm profesyonel tesisat firması ile irtibata geçmektir. Bu servisler pimaş tıkanıklığı açan firmalar diye de anılmaktadır.

Pimaş tıkanıklığı sorunu için gidilen ev veya işyerlerinde tıkanıklığın sebebi olarak genellikle tesisatın çok eskimiş olması görülmektedir. Eski binalardaki borular yıllar içinde aşınmakta zayıf noktalarından çatlaklar meydana getirmektedir. Kireçlenme dolayısıyla oluşan tortulanmalarda boruları zayıflatmakta çökme ve birikmelere sebep olmaktadır. Bu problemlerde yapılacak tek çözüm pimaş tıkanıklığı açan firmalar ile görüşmektir. Servis kamera ile tıkanıklığın yerini ve bu noktada borunun durumunu tespit eder. Boru temizlenerek çözüm sağlanabiliyorsa robot ile temizlik sağlanır. Ancak boru kısa süre sonra daha büyük problemler çıkartacak şekilde ise müşteri onayı ile boru değişimi yapılacaktır. Boru değişimi için arızalı olan kısımda küçük çaplı bir kırım işlemi uygulanarak değişim yapılır. Profesyonel firmalar kırım yapılan bölgeyi tamir ederek temiz şekilde bırakırlar.

Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55